طراحی فضای سبز

به بخشی از محیط باز خانه و یا آپارتمان شما که توسط درختان و گیاهان دیگرپوشیده می‌شود فضای سبز می‌گویند. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر در مورد اصول طراحی فضاهای سبز صحبت کنیم. یکی از خدماتی که کاکتوس‌کده به شکل تخصصی آن را ارائه می‌دهد طراحی فضای سبز است.

اصول طراحی فضای سبز

فضای سبز بر حسب این‌که در نقشه هوایی درج می‌شود و یا نه به دو دسته پهنه‌ای و خطی تقسیم می‌شود. فاضی سبز پهنه‌ای معمولا به نوعی اطلاق می‌شود که مالکیت در آن معنا دارد.

طراحی فضاهای سبز دارای مراحل زیر است:

  • شناسایی منابع، نیازها، مروری بر طرح ها و قوانین فرادست
  • تحلیل منابع و نیازها و تطبیق آن ها با قوانین فرادست(این عمل منجر به تعیین اقدامات امکان پذیر خواهد شد)
  • تطابق اقدامات امکان پذیر با شرایط محیطی مکان برای طراحی فضاهای سبز ویلا و آپارتمان های مسکونی
  • بسط و طراحی طرح(تدوین الگوها، بسط الگوها با توجه به شرایط موجود و تهیه طرح راهبردی، بسط طرح راهبردی با توجه به نیازهای درونی هر فعالیت و تهیه طرح کلیدی، بسط طرح های کلیدی با در نظر گرفتن جزییات و تهیه طرح)

طرح فضای سبز

گیاهان نقش به سزایی در طراحی فضای سبز ایفا می‌کنند. مهم‌ترین آن‌ها کنترل دید و تفکیک فضاست. همچنین در ترکیب با آب‌نماها و آلاچیق‌ها می‌توانند مناظر زیبایی را به وجود بیاورند.

طراحی مناظر از یک طرف با اصول ترکیب زیباشناسی معماری مرتبط می‌شود و از سوی دیگر تابع اصول ترکیب زیباشناسی طبیعی می‌شود. بر اساس نگرشی نوین زیبایی از رابطه پیوسته و دینامیک دانش‌های مختلف در طراحی منظر به وجود می‌آید. در این نگرش کیفیت زیبایی منظر در ارتباط با عناصر مفید و عملکرد آن‌ها سنجیده می‌شود و به عنوان دانشی در کنار سایر دانش‌های عملکردی مانند معماری، شهرسازی، کشاورزی و باغبانی قرار می‌گیرد.

نوآوری و خلاقیت در طراحی فضای سبز را از ما بخواهید و با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *