مجسمه بتنی

به هنگام ساخت مجسمه‌های بتنی ابتدا نمونه اصلی با استفاده از گچ و بصورت مستقیم تراشیده می‌شود. و سپس از مدل گچی تراشده شده قالب چند تکه سیلیکونی با پشت قالب فایبرگلاس گرفته می‌شود. پس از قالب‌گیری قالب از مجسمه جدا می‌شود و بتن ریزی داخل آن انجام می‌شود. از آنجایی که ماده مورد استفاده در مجسمه سازی باید قابل فرم پذیری باشد عموما از بتن سبک برای این کار استفاده می‌شود.

امروزه در فضاهای شهری و باغ‌ها از انواع مجسمه‌های بتنی مانند مجسمه‌های حیوانات یا مجسمه افراد مشهور جهت زینت دادن به فضای شهری استفاده می‌شود. علاوه بر آن در بسیاری از موزه‌ها، باغ‌ها،پارک‌ها و حتی لابی ساختمان‌های اداری و مسکونی می‌توان از مجسمه‌های بتنی استفاده کرد.

بسیاری از دانشگاه‌ها از مجسمه‌های دانشمندان معروف برای زیباسازی محوطه دانشکده‌ها استفاده می‌کنند و این امر علاوه بر زیبایی باعث ترقیب دانشجویان به الگوبرداری از این مشاهیر می‌شود. حتی امروزه دیده می‌شود که از مجسمه‌های بتنی برای ساخت تندیس اسطوره‌های ورزشی و فرهنگی و هنری نیز استفاده می‌شود.

بطور کلی برای زیبا کردن فضای شهری یا فضای ویلاها و باغ‌های خود علاوه بر این نوع از مجسمه‌‌ها می‌توانید از گلدان‌های بتنی و انواع آب‌نما استفاده کنید. یک دکوراسیون زیبا می‌تواند شامل یک آلاچیق شکیل در کنار میز و صندلی های بتنی یا فلزی نیز باشد. به این صورت شما می‌توانید محیطی خاص و رویایی برای عزیزانتان بوجود آورید و همیشه از آن لذت ببرید.

برای زیبا سازی منازل و محوطه‌های خود با ما در ارتباط باشید. نوآوری و خلاقیت در طراحی فضای سبز را از ما بخواهید. از طراحی تا اجرا در کنار شماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *