باربیکیوی بتنی

اهمیت استفاده

با توجه به اهمیت حفظ ارزش‌های مواد غذایی در روند پخت و پز، امروزه انواع روش‌های پخت سالم و جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از مردم تمایل دارند غذاهایشان را روی آتش درست کنند. به این دلیل که طعم غذاهایی که روی آتش پخته می شوند بسیار لذیذ و متفاوت هستند. برای طبخ غذا روی آتش می‌توان از منقل‌، باربیکیو یا گریل استفاده کرد. باربیکیوی بتنی (سیمانی) علاوه بر استحکام ظاهری شکیل و مزیبا دارد که برای استفده در محوطه‌های باز مثل کنار ساحل، باغ، حیاط، پارک و حتی تراس منازل مناسب است.

این نوع باربیکیو بصورت ایستاده با ارتفاع استاندارد طراحی شده و مخزنی برای جایگذاری ذغال دارد. یک جاسیخی برای پختن کبابها و دو صفحه متحرک که یک صفحه برای گذاشتن وسائل و یکی برای سینی و یک صفحه ثابت برای قرار دادن تجهیزات دیگر کباب پز دارد. این باربیکیو دارای سایبان است و یک دودکش دارد و کار با آن سریع و مقرون به صرفه است.

باربیکیوی بتنی انواع مختلفی دارد که متناسب با مکان‌های مختلف می‌باشند. بعنوان مثال باربیکیوی آجری متناسب با پارک‌ها، باغ و یا فضاهای کلاسیک سنتی است. یا باربیکیوی بتنی طرح چوب متناسب با فضاهای مدرن، ویلاها و حیاط منازل می‌باشد.

عوامل مهم و تاثیر گذار در ساخت

ساختن باربیکیو و منقل در حیاط و تراس منازل به سادگی امکان پذیر است. با طی کردن مراحل  زیر به راحتی می‌توان یک باربیکیوی بتنی ساخت.

ذکر این نکته ضروریست که باربیکیو دارای دو عنصر مهم ساختمانی می باشد. یکی کف باربیکیو که محل تجمع ذغال و چوب است.  دیگری فضای کوره که محل تجمع دود حاصله از اشتعال هیزم است. سایرموارد ساختمانی آن جزء موارد فرعی و ظاهری و تزئینی می باشد که شکل و کیفیت آن بستگی به ایده و سلیقه و خلاقیت شما دارد.

عامل مهم دیگر برای ساخت باربیکیوی بتنی مشخص کردن ابعاد آن است. این ابعاد بسته به فضای موجود و در دسترس برای ساخت باربیکیو متفاوت است. همچنین با توجه به اینکه باربیکیو بصورت افقی باشد یا عمودی ابعاد متفاوت خواد بود.

برای ایجاد یک فضای شیک و کلاسیک متشکل از میز و صندلی‌های بتنی، باربیکیوی بتنی، گلدان‌های بتنی در ویلا یا منازل خود با کاکتوس کده در ارتباط باشید. از طراحی تا اجرا در کنار شماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *