میز و صندلی‌های بتنی

نحوه ساخت نیمکت و میز و صندلی‌های بتنی

برای ساخت میز و صندلی‌های بتنی نیاز به چند ورق ام دی اف (MDF) یا لترون داریم که بتوانیم قالبی برای  آن‌ها بسازیم. علت انتخاب ام دی اف یکدست بودن و لغزنده بودن سطح ورق هست. این عامل باعث می‌شود عملیات جداسازی ملات خشک شده با ورق به سهولت انجام گیرد و مشکلی ایجاد نشود.

برای شروع ساخت میز و صندلی‌های بتنی باید بدانید که چه ابعادی برای این کار مد نظر شماست. دانستن دقیق ابعاد طول، عرض، ارتفاع و ضخامت یکی از مهمترین مسائل پیش از شروع کار است. پس از مشخص کردن اندازه‌ها باید برش‌کاری ورقه‌ها شروع شود و پس از برش‌کاری باید ورقه‌ها به هم متصل شوند. در نظر داشته باشید که به هنگام اتصال باید از چسب آکواریوم استفاده کرد تا قسمت‌های بریده شده آب‌بندی شوند. به این ترتیب ورقه‌ها خراب نمی‌شوند و آب از قسمت نری ورق جذب نمی‌شود. درنتیجه شما می‌توانید به تعداد دفعات بیشتری از این اسکلت استفاده کنید.

برای بیشتر کردن طول عمر و استحکام سازه باید از میلگردهای تقویتی کمک گرفت. میلگردهای 16 برای طول سازه و میلگردهای 8 برای قسمت عرض سازه برش‌کاری می‌شود و با سیم مفتول به هم متصل می‌شوند. سپس سازه بوجودآمده را داخل باکس اسکلت اصلی میگذاریم بطوریکه با دیواره‌ها برخورد نداشته باشد. سپس ملات سیمانی را داخل آن ریخته و منتظر می‌شویم تا خشک شود. ممکن است این فرآیند 3 تا 4 روز طول بکشد. پس از اینکه ملات خشک شد صفحات MDF را به آرامی از هم جدا میکنیم. به منظور استحکام هرچه بیشتر سازه تا چند روز در فواصل زمانی مختلف روی آن آب می‌پاشیم.

دلیل این کار این است که چون سطح بیرونی بتتن در معرض هوا و نور خورشید است، خیلی زود تر از قسمتهای درونی خشک می‌شود. این امر باعث منقبض شدن سطح بیرونی می‌شود. حال اینکه این کاهش حجم در داخل با این سرعت اتفاق نمی‌افتد. درنتیجه پوسته بیرونی که حالا کوچکتر شده است راهی نداره جز اینکه کمی کش بیاد. این امر در بتن به دلیل ماهیتش امکان ندارد بنابراین به جای کش‌آمدن ترکهایی در سطحش ایجاد میشود که به اصطلاح پوست ترکاندن نام دارد. در نتیجه برای اینکه به قسمتهای درونی فرصت داده شود تا با سرعت کمتر خشک شوند تنها راه این است که با آب دهی لایه بیرونی به سطح سازه فرصت از دست دادن سریع آب و زود تر خشک شدن و کاهش سطح و حجم را ندهیم. برای این‌کار بسته به عمق بتون تا چندروز باید سطح بیرونی بتن را مرطوب نگه داشت تا کار به صورت یکپارچه خشک شود. با این روش یک سازه سیمانی بدون ترک و اصولی خواهیم داشت.

موارد استفاده از میز و صندلی‌های بتنی

علاوه بر اینکه از میز و صندلی‌های بتنی در پارک‌ها و فضای باز استفاده می‌شود از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منازل نیز استفاده می‌شود. میز و صندلی‌های بتنی علاوه بر استحکام بالا زیبایی خاصی به محیط می‌بخشند. از میز و صندلی‌‌های بتنی می‌توان درکنار سایر محصولات بتنی مثل گلدان‌های بتنی در دکوراسیون‌داخلی منازل استفاده کرد. ترکیب بتن و فلز تبدیل به یک مجموعه هنری جذاب می‌شود. که می‌توان آن را در کنار هم یا در کنار میز و صندلی‌هایی با جنس‌های دیگر قرار داد. صلابت دست‌سازه بتنی مثل یک میز بتنی نازک غذاخوری در میان صندلی‌های فلزی یا بتنی نمادی از طراحی مدرن است. چنین ترکیبی جایگاه خاصی در دکوراسیون صنعتی دارد. خوردن غذا روی یک میز غذا خوری بتنی می‌تواند حس غذا خوردن در طبیعت را ایجاد کند.

این سازه‌های بتنی می‌توانند توسط شرکت، استادکار یا به صورت سفارشی ساخته شود. با اضافه کردن تزئینات بتنی مثل میز و صندلی‌های بتنی به ساختار آشپزخانه یا کنار اپن، می‌توان به قلب خانه نشانه‌هایی از طراحی صنعتی را اضافه کرد. همچنین با استفاده از بتن طرح چوب می‌توان از حس گرمی در کنار دوام بتن بهره‌مند شد.

برای سفارش این محصول با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *