داوودی، شمعدانی، رز، نسترن و بِه ژاپنی جزو گیاهایی هستن که می‌تونن در پاییز تکثیر بشن. آخر پاییز و حتی اول زمستان می‌شه این گیاهارو تکثیر کرد. در این زمان گیاه تا رسیدن فصل بهار فرصت کافی برای ریشه درآوردن داره و در فصل بهار برگ‌های جدید و غنچه های کوچک و زیبا روی اون سبز می‌شه.

 

مهمترین مسئله‌ در انتخاب نوع گیاه برای کاشت در باغچه پاییزی اقلیم و شرایط باغچه شماست، ابتدا باید لیستی از گیاهان متناسب با شرایط محیطی خودتون تهیه کنین و با توجه به خاک، نور خورشید، دما و.. گیاه متناسب با شرایط خودتون رو انتخاب کنین.
برای کاشت گیاهان گل‌دار در باغچه پاییزی تون می‌تونین با کاکتوسکده مشورت کنین.

به نوع گیاهان انتخابی برای کاشت در کنار هم دقت کنین چرا که میزان آبیاری گیاهان متفاوته و کاشت گیاهی با نیاز آبی زیاد با گیاهی که نیاز به خاک نسبتا خشکی داره باعث از بین رفتن اونا می‌شه.

یکی از نکته‌های مهم در کاشت گیاهان باغچه‌ای زمان گلدهی اوناست. برای حفظ زیبایی و طراوت باغچه و برای اینکه باغچه در همه زمان‌ها گل داشته باشه باید به زمان گلدهی گیاها توجه کنین.

به طور مثال: کاشت گیاهی که در مهرماه گل میده در کنار گیاه دیگری که آخر پاییز گل می‌ده باعث می‌شه باغچه از اول فصل تا پایان گل داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *